دوشنبه ، ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۸

قیمت بالای محصول

در مطلب گذشته اشاره کردیم که یکی از راه کارهای تبلیغاتی جایگاه سازی محصول در بازار، کاهش قیمتهاست.

این مطلب رو از دست ندید:  کاهش قیمت محصول

اما همانطور که می‌دانیم افراد همیشه مجذوب قیمت پایین نمی‌شوند، و تصورشان گاهاً از قیمت پایین بی‌کیفیتی محصول است.

و همچنین در بحث «تبلیغات احساسی در مقابل تبلیغات منطقی»، بطور مفصل توضیح دادیم که نگرش مصرف‌کننده به برند، تعیین کننده است.

ممکن است کمی گیج‌کننده باشد و این سوال برای شما پیش آمده باشد که بالاخره قیمت‌ها را افزایش دهید یا کاهش؟

نگران نباشید، پاسخ این سوال روشن است.

بهای گران برای انواع کالاها و به ویژه آنهایی که در ملاء عام هستند، کاربرد دارد. مانند: عطر، ساعت، لباس و اتومبیل.

بسیاری از نام های تجاری قیمت‌های سنگینی ارائه می کنند و مشتری را متقاعد می‌سازند که خرید این نوع کالا نشانه‌ی «پرستیژ» است.

مانند «تامی هیل فیگر» (Tommy Hilfiger)، «ورساچی» (Versace) و «مون بلان» (Mont Blanc) که محصولات خود را با بهای سنگینی ارائه می کنند.

و یا دپارتمان بازاریابی محصولات مراقبت از موی «اورآل» می گوید: ما کمی گران‌تر هستیم، «اما ارزشش را دارد.»

کالاهای گران‌قیمت مشتری را با این فکر به خود جلب می کنند که کیفیت محصولات شان رابطه ی مستقیمی با بهای آن ها دارد. بسیاری از مصرف‌کنندگان حاضرند بهای بیشتری برای «پرستیژ» بپردازند.

تحقیقات علمی هم این قضیه را اثبات می کند.

بر اساس پژوهشی در دانشگاه استنفورد، محققان سه نوع ماءالشعیر را در سه نوع قوطی با قیمت های متفاوت به افراد مورد آزمایش دادند و در نهایت از آن ها خواستند که بگویند کدام نوع را ترجیح می دهند. محققان در نتیجه اعلام کردند که آنان قوطی گران قیمت را انتخاب کردند.

در پژوهش دیگری، محققان کره طبیعی و کره گیاهی را در ظروف مشابه با قیمت های متفاوت قرار دادند و افراد مورد آزمایش خواستند که آن ها بچشند و نظر خود را اعلام کنند. یکبار دیگر آزمایش‌کنندگان دریافتند که افراد ظروف گران‌قیمت‌تر را انتخاب کردند.

بسیاری از پژوهش های دیگر حاکی از آن است که مردم قیمت بالاتر را با کیفیت خوب به ویژه در غذای رستوران‌ها، لباس و اتومبیل مرتبط می‌دانند.

با توجه به مطلبی که الان و گذشته در خصوص قیمت‌گذاری گفته شد، انتخاب با شماست که کدام استراتژی را در پیش بگیرید. منتهی پیش از قیمت‌گذاری توجه داشته باشید که چنانچه کالایی لوکس عرضه می‌کنید، تصور مصرف کننده از کالایی لوکس کیفیت برتر آن است، و چنانچه آن را با قیمت پایین ببیند، دچار شک و تردید در خرید خواهد شد و بالعکس این اتفاق هم رخ خواهد داد.

در مطلب آینده توضیح خواهیم داد، عوامل دیگری مانند، استحکام، امنیت، کیفیت و کمیت و … هستند که شما علاوه بر قیمت محصول برای جایگاه‌سازی محصولتان در بازار رقابتی می توانید روی آن ها هم تمرکز داشته باشید.

این مطالب را نیز ببینید!

زادگاه محصول 100sad

زادگاه محصول

زادگاه محصول در مطلب گذشته در خصوص اینکه اگر محصول شما پتانسیل جهانی شدن را …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

PLEASE SHARE US!
Vel eros amet amet mauris a habitasse scelerisque? Vel urna dis et, placerat phasellus, diam in! Placerat nec facilisis, tortor tristique. Arcu placerat sagittis, velit lorem scelerisque egestas. Lundium et, ultrices, et tempor vel proin est! Lundium sociis ac, ut ultricies ridiculus ultricies pulvinar scelerisque et adipiscing auctor, urna platea non rhoncus magna egestas montes platea sed porta nisi porta, mus integer porta elit.
ARE YOU READY? GET IT NOW!
Increase more than 500% of Email Subscribers!
Your Information will never be shared with any third party.
ARE YOU READY? GET IT NOW!
Your Information will never be shared with any third party.
100SAd
برای دریافت رویدادها و مقالات تبلیغاتی ایمیل خود را وارد نمایید
تنها یک گام تا دانلود مقاله فاصله دارید
تنها یک گام تا دانلود مقاله فاصله دارید
تنها یک گام تا دانلود مقاله فاصله دارید