دوشنبه ، ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۸
صفحه اصلی / مهارت / تبلیغات / سوپر بول چیست؟

سوپر بول چیست؟

Super_Bowl_logo.svg

نام مسابقه‌ای است که برای انتخاب قهرمانی لیگ فوتبال (فوتبال آمریکایی) ملی کشور آمریکا برگزار می‌شود.

این مسابقه به همراه مراسم جانبی‌اش که معمولاً با اجرای زنده چندی از خواننده‌گان مشهور همراه است؛ در اولین یکشنبه فوریه که به “یکشنبه سوپر بول” معروف است، برگزار می‌شود.

اگرچه زمان پخش این مسابقه تعطیلی رسمی نیست، اما در حین بازی، آمریکا بصورت نیمه‌رسمی تعطیل می‌شود.

در طی سالیان دراز این مسابقه به پربیننده‌ترین برنامه تلویزیونی در آمریکا تبدیل شده است؛ بطوریکه در سال ۲۰۱۵ در حدود یکصد و پانزده میلیون بیننده رسید و توانست رکوردار پربیننده‌ترین برنامه در تاریخ آمریکا شود.

با توجه به تعداد ببینده‌ای که این برنامه دارد، آگهی‌های بازرگانی که بین دو نیمه پخش می‌شوند به “پدیده‌ای فرهنگی” تبدیل شده‌اند؛ بطوریکه کمپانی‌های بزرگ درصددند که بتوانند در این بین زمانی را به خود اختصاص دهند.

آگهی‌های بازرگانی سوپر بول به دلیل کیفیت سینمایی، قابل پیش‌بینی نبودن، خاصیت طنزگونه و استفاده از جلوه‌های ویژه، همیشه شناخته شده و به یادماندنی هستند.

با توجه به ویژگی‌های شاخص و منحصربه‌فرد آگهی‌های بازرگانی سوپر بول ، هزینه تبلیغات آن هر ساله رو به افزایش است. بطوریکه هزینه متوسط یک آگهی ۳۰ ثانیه‌ای از سوپر بول یک (Super Bowl I) سال ۱۹۶۷، ۳۷.۵۰۰ دلار به ۵ میلیون دلار در سوپر بول ۵۰ (Super Bowl 50) سال ۲۰۱۶ رسیده است.

با توجه به هزینه‌ی بالای تبلیغات در این برنامه، این نگرانی برای بازاریابان بوجود می‌آید که افزایش فروش و درآمد سالیانه قادر به جبران هزینه خرید زمان برای آگهی هست یا خیر.

ولی با تمام این تفاسیر برخی برند‌ها هر ساله مکرراً در سوپر بول دیده می‌شوند، مانند Coca-Cola، GoDaddy، Budweiser، Doritos و Master Lock؛ و برخی دیگر مانند Dr. Pepper، General Motors و Pepsi به دلیل هزینه‌های بالا از صحنه خارج شدند.

هر چند که Pepsi در سال ۲۰۱۳ و بدنبال آن General Motors در سال ۲۰۱۴ برگشتند، اما آن‌ها راه‌های جایگزین کم‌هزینه‌تری را برای تبلیغات‌شان برگزیدند.

در انتها باید اشاره کرد از زمان پخش آگهی بازرگانی Macintosh بین دو نیمه بازی در سال ۱۹۸۴ و تبعات بعد از آن که همه بجای نتیجه بازی در مورد آن آگهی پچ‌پچ‌ می‌کردند؛ این برنامه را به میزی برای قضاوت آگهی‌های بازرگانی تبدیل کرد، بطوریکه بخش “ارزیابی آگهی‌های بازرگانی سوپر بولِ روزنامه سراسری USA Today” هر ساله به ممیزی آگهی‌های بازرگانی پرداخته و از صفر تا ده به آن‌ها نمره‌ای اختصاص می‌دهد.

برترین آگهی بازرگانی سوپربولِ ۲۰۱۶، مربوط به Hyundai Genesis است، که در آن Kevin Hart بازیگر سرشناس با استفاده از سیستم Car Finder، دخترش را در اولین قرار آشنایی‌اش، ردیابی می‌کند.

در ادامه تیزر تبلیغاتی مذکور را تماشا کنید.

با توجه به اینکه در آستانه‌ی سال ۲۰۱۷ هستیم، سوپر بول ۵۱ (۲۰۱۷) را پیش رو داریم. برای اطلاعات در این خصوص این مطلب را از دست ندهید.
این مطلب رو از دست ندید:  سوپر بول ۲۰۱۷

Save

Save

Save

Save

Save

Save

این مطالب را نیز ببینید!

اینفوگرافیک تاریخچه تبلیغات 100sad

اینفوگرافیک تاریخچه تبلیغات

اینفوگرافیک تاریخچه تبلیغات از بیش از ۴۰۰۰ سال پیش، تبلیغات، از حک کردن اطلاعیه‌های عمومی …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

PLEASE SHARE US!
Vel eros amet amet mauris a habitasse scelerisque? Vel urna dis et, placerat phasellus, diam in! Placerat nec facilisis, tortor tristique. Arcu placerat sagittis, velit lorem scelerisque egestas. Lundium et, ultrices, et tempor vel proin est! Lundium sociis ac, ut ultricies ridiculus ultricies pulvinar scelerisque et adipiscing auctor, urna platea non rhoncus magna egestas montes platea sed porta nisi porta, mus integer porta elit.
ARE YOU READY? GET IT NOW!
Increase more than 500% of Email Subscribers!
Your Information will never be shared with any third party.
ARE YOU READY? GET IT NOW!
Your Information will never be shared with any third party.
100SAd
برای دریافت رویدادها و مقالات تبلیغاتی ایمیل خود را وارد نمایید
تنها یک گام تا دانلود مقاله فاصله دارید
تنها یک گام تا دانلود مقاله فاصله دارید
تنها یک گام تا دانلود مقاله فاصله دارید