دوشنبه ، ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۸
صفحه اصلی / مهارت / تفکر طراحی / برای برنده شدن تا می تونید شکست بخورید

برای برنده شدن تا می تونید شکست بخورید

برای برنده شدن تا می‌تونید شکست بخورید

رمز موفقیت نوابغ

 

وقتی شرکت استیل کیس (Steelcase) تصمیم گرفت صندلی‌های چوبی ناراحتی را که تکیه‌گاه نوشتنش محکم به دسته متصل بود، همان صندلی‌های کلاس‌های درس، را بازطراحی کند، بیش از دویست نمونه اولیه در شکل‌ها و اندازه‌های مختلف ساخت.

در آغاز با نمونه‌های کاغذی و نوارچسب آزمایش می‌کردند. در ادامه پروژه، قطعاتی با تخته سه‌لا ساختند و به قسمت‌های مختلف صندلی متصل کردند. به کالج‌های محلی رفتند و از دانشجویان و اساتید خواستند تا از آن «نمونه‌های آزمایشی» استفاده کنند و بازخورد بدهند.
اشکالی را روی فوم حک کردند و قطعاتی را با استفاده از چاپگرهای سه‌بعدی ساختند تا تصور بهتری از شکل و اندازه‌ی طرح خود داشته باشند.
نمونه نهایی را با فلز درست کردند و با نزدیک شدن به تولید نهایی، نمونه‌های پیچیده‌ای در اندازه‌ی طبیعی و دقیقاً به شکل نهایی ساختند.
تمام آزمایش‌ها بی‌وقفه و یادگیری‌های حین کار نتیجه داد.

صندلی نود با جای نشستن چرخان، سطح نوشتن تنظیم شدنی، با چرخ‌های زیر صندلی برای مانور در حرکت و سه‌پایه‌ای برای نگه داشتن کوله‌پشتی، جایگزین صندلی‌های زمخت قبلی شد.

نتیجه آن صندلی کلاسی متحرک و انعطاف‌پذیر قرن بیست و یکمی است که در سال ۲۰۱۰ وارد بازار شد و در حال حاضر هشتصد مدرسه و دانشگاه در سراسر جهان از آن استفاده می‌کنند.

برای برنده شدن تا می تونید شکست بخورید 100sad

باور عمومی بر این است که نوابع خلاق به ندرت شکست می‌خورند. اما طبق نظر پرفسور سیمونتن از دانشگاه کالیفرنیا، خلاف این باور درست است.

نوابغ خلاق، از هنرمندانی مانند موتزارت گرفته تا دانشمندانی مانند داروین، با شکست‌های بسیاری روبه‌رو می‌شوند اما اجازه نمی‌دهند شکست‌ها متوقفشان کند.

این مطلب رو از دست ندید:  تکنیک پیروزی با گام های کوچک

پژوهش او نشان داده است که افراد خلاق فقط آزمون و خطای بیشتری انجام می‌دهند. رسیدن به راه‌حل نهایی به این خاطر نیست که بیش از دیگران موفق می‌شوند، بلکه فقط بیشتر کار انجام می‌دهند، همین.

نه مبتکران بزرگ تاریخ، مانند ادیسون و برادران رایت، و نه مبتکران مدرن امروزی مانند تیم طراحی صندلی نود در قبال آزمون و خطا متعصب و خجالت زده نبودند.

توماس ادیسون از اشخاصی بوده که شکست را جزئی از فرآیند خلاقیتش قرار داده بوده است و می‌دانسته آزمایشی که شکست می‌خورد، اگر به یادگیری منجر شود، آزمایش مردودی نیست.

نوآوری معادله جالب و شگفت‌آوری دارد، اینکه اگر می‌خواهید، باید شکست‌های بیشتری را پشت سر بگذارید.

پیوند بین شکست و نوآوری، درسی است که تنها با عمل کردن می‌آموزید. ترس از شکست، مانع یادگیری مهارت‌های جدید، ریسک کردن و مقابله با چالش‌های جدید می‌شود. خودباوری در خلاقیت مستلزم غلبه بر ترس است.

در واقع، شکست زودهنگام عامل ضروری برای موفقیت در نوآوری است؛ زیرا هر چه سریع‌تر به نقاط ضعف در چرخه نوآوری پی ببرید، سریع‌تر نقص‌ها را برطرف می‌کنید.

در مطالب آینده ۱۰۰sad تکنیک‌های پرورش خلاقیت را معرفی خواهیم نمود. پس با ما همراه باشید!

 

این مطالب را نیز ببینید!

تکنیک خلاقانه کشف نیازهای مشتری 100sad

لیسیدن بستنی؛ سرنوشت اسکوپ بستنی را تغییر داد!

لیسیدن بستنی؛ سرنوشت اسکوپ بستنی را تغییر داد! تکنیک خلاقانه کشف نیازهای مشتری   در …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

PLEASE SHARE US!
Vel eros amet amet mauris a habitasse scelerisque? Vel urna dis et, placerat phasellus, diam in! Placerat nec facilisis, tortor tristique. Arcu placerat sagittis, velit lorem scelerisque egestas. Lundium et, ultrices, et tempor vel proin est! Lundium sociis ac, ut ultricies ridiculus ultricies pulvinar scelerisque et adipiscing auctor, urna platea non rhoncus magna egestas montes platea sed porta nisi porta, mus integer porta elit.
ARE YOU READY? GET IT NOW!
Increase more than 500% of Email Subscribers!
Your Information will never be shared with any third party.
ARE YOU READY? GET IT NOW!
Your Information will never be shared with any third party.
100SAd
برای دریافت رویدادها و مقالات تبلیغاتی ایمیل خود را وارد نمایید
تنها یک گام تا دانلود مقاله فاصله دارید
تنها یک گام تا دانلود مقاله فاصله دارید
تنها یک گام تا دانلود مقاله فاصله دارید